Delimonti Menüsüne Yaz Dokunuşu

3762 kişi tarafından okundu
Delimonti Menüsüne Yaz Dokunuşu Delimonti Menüsüne Yaz Dokunuşu

Anadolu'nun zengin malzeme çeşidini ve geleneksel pişirme tekniklerini, evrensel mutfak anlayışı ile misafirlerine sunan Delimonti, menüsünü mevsimsel lezzetlerle yeniliyor. Kabak sıyırmasından kuzu inciğe, peynirli kadayıf dolmasından Delimonti burg

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Anadolu’nun zengin malzeme çeşidini ve geleneksel pişirme tekniklerini, evrensel mutfak anlayışı ile misafirlerine sunan Delimonti, menüsünü mevsimsel lezzetlerle yeniliyor. Kabak sıyırmasından kuzu inciğe, peynirli kadayıf dolmasından Delimonti burger’e kadar pek çok iddialı ve yeni tat yenilenen menüde misafirlerin beğenisine sunuluyor.
Delimonti, misafirlerini yazın sıcak günlerinde serinletici soğuk mısır çorbası ile karşılıyor. Mevsimsellik ve tazeliğin ön planda olduğu menüdeki salata çeşitleri arasında ise; Anadolu’nun tazeliğini Delimonti’nin yaz menüsüne taşıyan pancarlı bulgur salatası, ferahlatıcı ve lezzetli salatalık salatası ve sakız kabağı,  taze nane, taze dereotu, maydanoz gibi hoş kokulu otlar ve taze soğan ile hazırlanan körpe gelin salatası bulunuyor. 
Delimonti menüsünün yepyeni lezzetleri arasında siyez bulgur pilavıyla servis edilen kuzu incik, sunumu çıtır yufkalarla zenginleştirilen sac kavurma ve Samsun’un efsane lezzetlerinden Bafra pidesi yer alıyor. Yerel lezzetleri modern sunumlarla sofraya taşıyan Delimonti, yaz menüsünü Delimonti burger ve Delimonti pizza gibi sevilen tatlarla da zenginleştiriyor.
 
Zeytinyağlı seçeneklerine kabak sıyırması ve zeytinyağlı patlıcanı ekleyen Delimonti, ara sıcaklarda ise misafirlerinepastırmalı kroket ve peynirli kadayıf dolması sunuyor. Kastamonu pastırması ve patates ile hazırlanan pastırmalı kroket lezzetiyle dikkat çekerken; yöresel peynirlerle hazırlanıp, domates sosuyla servis edilen peynirli kadayıf dolması ağızları tatlandırıyor. 

Etiketler : özgün tatlar

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler