Darüşşafaka´nın 150. yılında Yekta Kara sahnede...

3817 kişi tarafından okundu
Darüşşafaka´nın 150. yılında Yekta Kara sahnede... Darüşşafaka´nın 150. yılında Yekta Kara sahnede...

Darüşşafaka Cemiyeti 150. yılını Yekta Kara´nın "Bir Buçuk Asırlık Fark" gösterisiyle kutluyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Darüşşafaka Cemiyeti 150. yılını Yekta Kara´nın "Bir Buçuk Asırlık Fark" gösterisiyle kutluyor.
 
"Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuyla yalnızca bağışlarla varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara´nın hazırladığı çok özel gösteriyle 150´inci yılını kutluyor. "Bir Buçuk Asırlık Fark" gösterisi, yaşadığımız dünyanın ve ülkemizin 150 yıllık tarihini de ele alan muhteşem bir müzik, dans ve görsel sanat şöleni sunuyor.
 
Eğitim imkânından yoksun, annesi veya babası olmayan yetenekli çocuklarımızı 150 yıldır sıcak bir şefkat yuvası olarak ülkemize kazandıran, bilimsel başarılarını ve eğitim kalitesini hiç durmadan yükselten Darüşşafaka, büyük bir tarihi buluşmaya sahne oluyor. Çok sesli Koro´dan, Klasik Orkestra´ya, Türk Musikisi Topluluğu´ndan, Fatih Erkoç ve Arkadaşları´na uzanan geniş kapsamlı programda Halk Oyunları Grubu´nun da katılımıyla 100 sanatçı görev alıyor. Gösterinin sunuculuğunu Mehmet Ali Alabora üstleniyor.
 
Yekta Kara´nın sanat yönetmenliğinde, profesyonel sanatçıların yanı sıra Darüşşafaka´lı öğrencilerin ve mezunların görev aldığı gösteri için bir de film hazırlandı. Müzik, dans ve görsel anlatımın iç içe geçtiği bu çok özel gösteri filmle paralel olarak sergilenecek performanslarla zenginleşiyor.

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler