Cyrano de Bergerac Yeniden Şehir Tiyatroları?nda

4100 kişi tarafından okundu
Cyrano de Bergerac Yeniden Şehir Tiyatroları?nda Cyrano de Bergerac Yeniden Şehir Tiyatroları?nda

Şehir Tiyatroları'nda daha önce iki kez sahnelenen Edmond Rostand'ın yazdığı Cyrano de Bergerac Mehmet Birkiye'nin rejisiyle 7 Ekim 2015 Çarşamba günü seyirciyle buluşuyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Şehir Tiyatroları’nda daha önce iki kez sahnelenen Edmond Rostand’ın yazdığı “Cyrano de Bergerac” Mehmet Birkiye’nin rejisiyle 7 Ekim 2015 Çarşamba günü seyirciyle buluşuyor.
 
Türkiye’nin dünyaca ünlü makyörü Derya Ergün’ün kalıpları Londra’da yapılmış makyaj ve burun tasarımıyla gerçekleştirilen “Cyrano de Bergerac”, Şehir Tiyatroları’nda ilk kez 1958 yılında sahnelendi. Daha sonra 1971 yılında sahneye konan oyunda Cyrano rolünü Mücap Ofluoğlu ve Dinçer Çekmez oynadı. Bu sezon Mehmet Birkiye’nin rejisiyle yeniden sahneye taşınan oyunda Cyrano rolünü Yiğit Sertdemir canlandırıyor.
 
Kılıç kullanması ve şairliğiyle hayranlık uyandıran Cyrano’nun tek kusuru, haddinden fazla büyük olan burnudur. Kendini son derece çirkin bulan Cyrano, kuzeni Roxane’a aşık olur, ne var ki Roxane, Cyrano’nun bölüğünden genç ve yakışıklı Christian’a aşıktır. 17. yüzyıl Fransa’da yaşamış şair ve silahşör Cyrano de Bergerac’ın hayatından esinlenen oyun, aşkı, kahramanlığı ve gururu anlatıyor. 

Etiketler : tiyatro

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...