Craig L.Pearce’dan “Üstün zekalı çocuklar” ile iletişim kurmanın ipuçları

3800 kişi tarafından okundu
Craig L.Pearce’dan “Üstün zekalı çocuklar”   ile iletişim kurmanın ipuçları Craig L.Pearce’dan “Üstün zekalı çocuklar” ile iletişim kurmanın ipuçları

“Liderlik”dendiğinde farklı bakış açıları ve dünyanın dört bir tarafında verdiği konferanslar ile ilk akla gelen isimlerden biri olan Craig L. Pearce,3 Mayıs tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi’nde ücretsiz bir konferans verecek.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Mozaik Eğitim Kurumları ve Üst-Zem, Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenecek konferansın ana konusu “üstün zekalı çocuklara liderlik etmek” olacak.
Üstün zekalı çocuklar yetenekleri doğrultusunda eğitim aldıkları takdirde gelecekte insanlık tarihine geçecek önemli kişileri olmaları işten bile değil. Son dönemlerin popüler kavramlarından biri olan “Liderlik” ise, söz konusu üstün zekalı çocuklar olduğunda ayrı bir anlam kazanıyor. Yaşıtlarına gore çok daha fazla soran, sorgulayan ve rasyonel düşünme eğiliminde olan bu çocuklara doğru şekilde yaklaşılmaz ise sonuçları hiç istenmeyen noktalara gidebiliyor.
Dünyaca ünlü Liderlik danışmanı Craig L. Pearce bu konferansta Liderlik kavramına üstün zekalı çocuklar ve onların velileri / eğitmenleri penceresinden bakacak.
3 Mayıs Cumartesi günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konferansın ana konusu “Üstün Zekalı Çocuklara Liderlik Etmek”
Şimdiki çocuklar harika! Bu hepimizin sıklıkla kullandığı bir cümle. Hepimiz çocuklarımız ile iletişim kurarken daha dikkatli davranıyor, onların geleceğine yön verirken doğru adımları atmaya çalışıyoruz. Üstün zekalı çocuklar ise gerek velileri gerekse eğitmenleri tarafından çok daha fazla dikkatle yaklaşılması gereken grubu oluşturuyor. İşte bu konferansta Craig L. Pearce üstün zekalı çocuklardan yola çıkarak bizlere çocuklarımız ile iletişim kurabilmenin, onları geleceğe daha doğru hazırlayabilmenin kısaca onlara liderlik edebilmenin ipuçlarını paylaşacak.
Konferanslarında liderlik kavramının sadece kurumsal hayatta değil, insan ilişkilerinin olduğu her ortamda önemine dikkat çeken Pearce, konuşmasında özellikle yeni jenerasyon ve üstün zekalı çocuklar ile kurulan ilişkilerde bu yaklaşımın doğru şekilde uygulanması için neler yapılması gerektiğini anlatacak.
Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi ve Mozaik Eğitim Kurumları’nın katkılarıyla düzenlenen konferansa katılım ücretsiz olup Üst-Zem Kurucusu Mehpare Kınık Ustomar ilkokul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklar ile ilgilenen tüm veli, eğitmen, öğretmen ve psikologları konferansa beklediklerini belirtti. Üstün zekalı çocukların tanılanmalarının ve özel bir eğitim almalarının önemine dikkat çeken Ustomar “Üstün zekalı çocuklarımız velileri ve eğitmenleri tarafından kendilerine doğru yaklaşılmadığı durumlarda içlerine kapanabiliyor veya tam tersi agresif tavırlar içine girebiliyorlar. Oysa ülkemiz geleceği için de çok önemli birer değer olan üstün zekalı çocuklarımızın potansiyellerinin doğru şekilde yönlendirilmesinin ilk adımı onlarla doğru iletişimi kurabilmek; onlara patronluk taslamadan etkin bir liderlik yaklaşımı sergileyebilmek. Dünyanın Liderlik konusunda önemli isimlerinden biri olan Craig L.Pearce bu konuda bize farklı bir bakış açısı kazandıracak diye düşünüyorum” dedi.
Craig L. Pearce Kimdir?
1996 yılından bugüne kadar Amerika, İspanya ve Nijerya’daki çeşitli üniversitelerde professor ve dekan olarak görev yaptıktan sonra Özyeğin Üniversitesi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Craig L.Pearce tüm dünyada “liderlik” dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri. Liderlik üzerine uluslararası düzeyde 60’tan fazla makale ve araştırması bulunan Pearce’ın son kitaplarından biri olan “The Drucker Difference” 10’dan fazla dile tercüme edilmiştir. 2014 yılında yayınlanan “Share, Don’t Take the Lead” kitabı ile ise liderlik konusuna farklı bir bakış açısı getirmiştir.
2008 Asia Pacific Human Resource Leadership Award da dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden 10’dan fazla ödülün sahibi bulunan Craig L. Pearce, halen, tecrübelerini ve birikimini farklı ülkelerde verdiği ders ve konferanslar ile zenginleştirmektedir.  
Yer: Kozyatağı Kültür Merkezi – Kozzy AVM
Program:
10.00 – 10.20             Kayıt
10.20 – 10.30             Açılış Konuşması – Mehpare Kınık Ustomar
10.30 – 11.30             Craig L. Pearce
11.30 – 11.50             Kahve Molası
11.50 – 12.30             Craig L. Pearce
12.30 – 13.00             Soru & Cevap

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler