Çocuklar İstanbul’u yeniden “fethediyor”

3733 kişi tarafından okundu
Çocuklar İstanbul’u yeniden “fethediyor” Çocuklar İstanbul’u yeniden “fethediyor”

Yaşar Beçene tarafından yayına hazırlanan “Bir İstanbul Rüyası Fatih” renkli çizimlerle okurları fetih günlerine taşıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

   Zambak Yayınları, İstanbul’un fethini konu alan “Bir İstanbul Rüyası Fatih”i  okuyucularla buluşturuyor. Yaşar Beçene tarafından hazırlanan ve 104 sayfadan oluşan kitap“ aynı kelimelerle konuşan insanlar ve kelimelerden aynı şeyleri anlayan insanlar medeniyetler kurar” düşüncesiyle yayına hazırlanmış.
   Kitapta birçok sultanın rüyası olduğu gibi Sultan II. Mehmet Han’ın da rüyası olan İstanbul’un fethi anlatılıyor. Kitap, bu rüyayı gerçekleştirmek için gayret,  dua, birlik ve beraberliğin gerekli olduğu düşüncesiyle kaleme alınmış.  Renkli ve resimli olarak hazırlanan kitapta Sultan II. Mehmet Han’ın İstanbul’u fethederken nasıl bir hazırlık yaptığını, neler yaşadığı ilgi çekici bir üslup ile anlatıyor. “Bir İstanbul Rüyası Fatih” aynı zamanda dönemin yaşantısına da ışık tutuyor. 

Etiketler : Kitap Zambak Yayınları

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...