Çocukça Hayallerin Kabusa Döndüğü An..

3806 kişi tarafından okundu
Çocukça Hayallerin Kabusa Döndüğü An.. Çocukça Hayallerin Kabusa Döndüğü An..

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler bölümü son sınıf öğrencileri Betûl Mardin önderliğinde “Ama Ben Daha Çocuğum” isimli bir seminer düzenliyor. Bu sene altıncısı gerçekleştirilecek seminer, Türkiye’nin önemli toplumsal s

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler son sınıf öğrencileri son altı yıldır olduğu gibi Betûl Mardin önderliğinde, “Ama Ben Daha  Çocuğum” başlıklı bir seminer düzenliyor. 16 Aralık 2013 Pazartesi günü saat 09.30’da İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecek. Türkiye’nin önemli toplumsal konuları arasında yer alan çocuk istismarı, özellikle kız çocukların maruz kaldığı erken evlilikler ve aileye maddi olanak sağlamak için yapılan acımasız kontratlar konularına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek.
Betül Mardin’in konuşmasıyla başlayacak olan seminer,İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Arus Yumul’ un sosyolojik açıdan konuya yaklaştığı konuşması ile açılacak. Ardından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Psikoloji Bölüm Başkanlığı yapan Gelişim Psikolojisi ve Pedagoji Uzmanı Prof. Dr. Haluk Yavuzer, çocuk suçluluğu ve sosyal yönden çevre ile bağlantılar ile ilgili konuşmasıyla görüşlerini paylaşacak. En son kaleme aldığı “Şiddet Dili” isimli kitabıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Özcan Köknel’in ve çocuk cerrahisi konusundaki çalışmalarının yanı sıra halen Çocuk Koruma Merkezlerini Destekleme Derneği’nin başkanlık görevini sürdüren Prof. Dr. E. Tolga Dağlı’nın konuşmaları ile  devam edecek  olan seminerde “Öfke ve Şiddet”, “ İstismar ve İhmal” konuları masaya yatırılacak.
Ayrıca utanç verici bir suç olan çocuk istismarı konusunda  İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden hukukçu Gökçeçiçek Ayata çalışmalarını paylaşacak.
Devamında gerçekleşecek panellerde; Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı Kadının Statüsü Müdürlüğü’nden temsilciler, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan, Arka Sokaklar dizisinin senaristleri Ahmet Yurdakul ve Ozan Yurdakul, 2007 yılında Unicef Türkiye İyi Niyet Elçisi seçilen gazeteci yazar Tayfun Talipoğlu yer alacak.
Uluslararası çapta ün kazanmış fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel, doğu ülkelerinde uzun yıllardır devam etmekte olan çocuk yaşta evlilikler ile ilgili, bir çocuk gelinin hayatından sahneler sunan “Babam Beni Sevmiyor” isimli sergisi ile seminerimize destek verecek. Öğrencilerin, çocuk istismarı konusunun medya yansımalarından oluşturduğu kolaj çalışmalarının sergileneceği ve Marketing Toys’un destek vereceği seminer için Halkla İlişkiler bölümü son sınıf öğrencileri, çocukların mutsuz yaşamasına dur demek isteyen herkesi İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne davet ediyor.
 
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü
Tarih: 16 Aralık 2013, Pazartesi
Saat: 09:30 - 13.30
Adres: Eski Silahtarağa Elektirik Santrali, Kazım Karabekir Caddesi, No: 2/13 Eyüp/İstanbul
 
Ek Bilgi İçin: Tuğba Şahin -  0535 713 42 78 / tugba.sahin@bilgi.edu.tr
 

                                           Seminer Programı

  
09:30          Seminer alanı kapı açılışı ( her konuşmacıya 5’ soru cevap)
 
10:00           Açılış (film gösterimi)
 
5’
10:05           Betûl Mardin  (Açılış konuşması)
 
20’
10:10          Prof .Dr. Arus Yumul (İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi /
                    Sosyoloji Bölümü / Sosyoloji / Öğretim Üyesi
 
20’
                10:30             Prof.Dr. Haluk Yavuzer( İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölüm Başkanı  ve Yönetim Kurulu Üyesi )    
         
20’   
            10:50           Prof.Dr. Özcan Köknel (Psikiyatrist, Yazar, Öğretim Üyesi)
 
          20’
                      11:10           Prof.Dr. E. Tolga Dağlı (Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk Cerrahisi, Klinik Koordinatörü )
         
 20’
11:30           ARA  - Ikram –Röportajlar
 
          30’
11:50           (PANEL 1) Hükümet ve özel sektör temsilciler (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Müdürlüğü temsilcisi)
                   
                    Zerrin Koyunsağan   (Sabancı Vakfı Genel Müdürü)
         
30’
12:20           (PANEL 2)  ( Müzik ve Kısa film)
                    Ahmet Yurdakul & Ozan Yurdakul (Senarist-Arka Sokaklar)
 
                    Tayfun Talipoğlu (Gazeteci-Yazar )
 
20’
12:50          
Gökçeçiçek  Ayata ( Istanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Hukukçu )
         

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler