CEYLAN İNSEL İMZALI EL BOYAMASI T-SHIRTLER YENİ YILA BEREKET GETİRİYOR

3760 kişi tarafından okundu
CEYLAN İNSEL İMZALI EL BOYAMASI T-SHIRTLER YENİ YILA BEREKET GETİRİYOR CEYLAN İNSEL İMZALI EL BOYAMASI T-SHIRTLER YENİ YILA BEREKET GETİRİYOR

Ceylan İnsel’ in 2014 için özel olarak tasarladığı bereket temalı el boyaması t-shirtler, farklı kültürlerin mitolojik inanışlarına göndermelerde bulunurken, birbirinden farklı bereket sembolleri, yeni yılda Ceylan İnsel yorumuyla hayat buluyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Ceylan İnsel, kendi adıyla yarattığı t-shirt markası ve tek tek elle çizimlerden oluşan “Giyilebilir Sanat” koleksiyonuyla; sanatın, günlük hayatımızın içinde yer almasını sağlarken, yeni yıl için hazırladığı özel “bereket” koleksiyonuyla, farklı kültürlerin inanışlarını ve bu kültürlerin bereketi temsil eden mitolojik sembollerinin mistik esintilerini günümüze taşıyor. Sanatçının kendi el çizimlerinden oluşan koleksiyonunda, t-shirtlerine yansıttığı bereket sembolleri, Ceylan İnsel yorumuyla 2014’ te yeniden hayat buluyor.
 
Hinduizm’ de üç Tanrı’ nın birliğini sembolize eden, tüm evrenin özünü yansıttığına inanılan ve sözcüklerin en kutsalı sayılan Om hecesi; Ceylan İnsel’ in t-shirtlerinde vücut bulurken, Yunan mitolojisinin en güçlü ve en önemli tanrısı Zeus’ u, çocukken beslediğine inanılan Amalthea keçisinin boynuzunu tasvir eden Cornucopia; bir boynuz biçiminden taşan meyvelerle resmediliyor.
Çin mitolojisindeki, sahibine şans getiren ve kötü talihten uzak tutan “Çağıran Kedi” Maneki Neko; Anadolu’ dan Hindistan’ a dek uzanan ve bu geniş coğrafyada kötülüklerden koruduğuna dair etkisine inanılan Fatima’ nın Eli; Antik çağlardan Osmanlıya dek bereketine inanılan Nar; başarı, güç ve dayanıklılığın sembolü Fil veTürk etnik – kültürel geleneğinde, “yaradılış” nedeninin başlıca motiflerinden, doğanın insanlarla bağını sembolize eden Ağaç gibidiğer semboller de, Ceylan İnsel’ in sanatsal yorumuyla t-shirtlere yansıyor.
 
Yeni yılda size şans, para, bolluk getiren Ceylan İnsel imzalı t-shirtler ile, yüzyıllara dayanan inanışları üzerinizde taşırken, sembollerin size bereketi çağıran enerjisiyle sarmalanacaksınız.
 
Yeni yılda şansınızı arttırmak, iyi dileklerinizi ifade etmek için, Ceylan İnsel’ in “Bereket” koleksiyonundan, en çok inandığınız sembollü t-shirtü kendiniz ve sevdikleriniz için seçin, 2014’ e şanslı girerken, sanatı üzerinizde taşımanın ayrıcalığını hissedin.
 
 
 
 
 

Etiketler : T-şhirt Sanat Sembol

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...