Casusluk hikâyelerinin sıra dışı kadın kahramanları

3828 kişi tarafından okundu
Casusluk hikâyelerinin sıra dışı kadın kahramanları Casusluk hikâyelerinin sıra dışı kadın kahramanları

Popüler yayınların ve sinemanın vamp ya da saf tipler olarak klişeleştirdiği kadın casusların, aslında, savaşlar sırasında kendilerini ciddi tehlikelere atarak çok önemli roller üstlendiğini gözler önüne seren kitap, işgal altında casusluk yapan kadı

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

İş Bankası Kültür Yayınları, araştırma- inceleme türündeki Dünya Savaşları’nda Kadın Casuslar başlıklı yeni kitabını okurların beğenisine sunuyor. Yazar Ann Kramer’in kaleme aldığı kitapta dünya savaşlarında görev yapmış ve isimleri hak ettikleri ölçüde anılmayan kadın casusların hikâyeleri anlatılıyor.
Popüler yayınların ve sinemanın vamp ya da saf tipler olarak klişeleştirdiği kadın casusların, aslında, savaşlar sırasında kendilerini ciddi tehlikelere atarak çok önemli roller üstlendiğini gözler önüne seren kitap, işgal altında casusluk yapan kadınların, düşman hatlarının gerisinde deneyimledikleri maceraların ve başarıların izini sürüyor.
Ann Kramer’in ciddi bir arşiv çalışması ve araştırma süreci sonrası yayına hazırladığı kitap çevirmen Tülin Er tarafından Türkçeleştirildi. İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle yayınlanan kitabın editörlüğünü ise Devrim Çetinkasap üstlendi.  

Etiketler : kitap casusluk kahramanlık

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...