Carre D'artistes ile Sanat Demokratikleşiyor

4278 kişi tarafından okundu
Carre D'artistes ile Sanat Demokratikleşiyor Carre D'artistes ile Sanat Demokratikleşiyor

'Sanatı demokratikleştirmek' söylemiyle yola çıkan ve sanat dünyasının kurallarını sarsan Carré d'artistes, artık İstanbul'da. Bünyesinde pek çok sanatçıyı barındıran galeri, orijinal eserleri ulaşılabilir kılıyor.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

‘Sanatı demokratikleştirmek’ söylemiyle yola çıkan ve sanat dünyasının kurallarını sarsan Carré d’artistes, artık İstanbul’da. Bünyesinde pek çok sanatçıyı barındıran galeri, orijinal eserleri ulaşılabilir kılıyor.
İstanbul Cihangir’de yeni açılan ve  sanat meraklılarının gözde yeri olmaya aday Carré d’artistes, sanat galerisi anlayışına ve sanata bakışa yeni bir soluk getiriyor. Sanatsever her insanın sanata ulaşabilir olması düşüncesini ‘herkes için sanat’ diyerek pekiştiren galeri dünyanın pek çok metropolitan şehrinde açıldıktan sonra ilk kez Türkiye’de.
İlk olarak Fransa’da kapılarını açan galeri, bugün 20’yi aşkın ülkede 500’ün üzerinde sanatçının eserlerini sergiliyor. Pek çok uluslararası sanatçıyı portföyünde bulunduran Carré d’artistes, İstanbul’da kapılarını açmasıyla birlikte Türk sanatçıları da bünyesine katarak,sanatçıların orijinal eserlerini ulaşılabilir fiyatlara sanat severlerin beğenisine sunuyor.
Carré d’artistes İstanbul’da, 14 sanatçının eserleri yer alıyor. Galerinin bir başka özelliği de bünyesindeki sanatçıların eserlerinin başka şehirlerde de sergilenme şansı bulması. Her ay her galeriden bir sanatçı bir diğer
şehirdeki Carré d’artistes’te yer alıyor.
Sanatçının sanatından para kazanmasını sağlamaktan yola çıkarak oluşan konsept, sanatçılara düzenli gelir kaynağı oluşturarak kendi yaratıcılığına ve sanatına konsantre olmasını sağlıyor. Galerinin sahibi Nazlı Berberoğlu “Sanat yalnızca ayrıcalıklı bir kesimin egemenliğinde kalmamalı ve isteyen herkes gerçek bir sanat eseri sahibi olabilmeli. “ diyor.
Farklı disiplinlerdeki eserleri, 13X13, 19X19, 25X25, 35X35 olmak üzere 4 farklı ebatta sunan galeri, ziyaretçilerine her seferinde farklı bir çağdaş sanatçı ve sanatçıların farklı eserlerini keşfetmeyi vaat ediyor..

Etiketler : sanat

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...