Broadway’de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak!

3707 kişi tarafından okundu
Broadway’de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak! Broadway’de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak!

Tango ateşini, Broadway başta olmak üzere dünyanın birçok köşesine taşıyan, Tony ve Drama Desk ödüllerine aday gösterilen Forever Tango, 21-23 Mart tarihleri arasında, ünlü müzisyen Luis Bravo’nun yönetmenliğinde Zorlu Center PSM’de ilk kez İstanbul

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Tango ateşini, Broadway başta olmak üzere dünyanın birçok köşesine taşıyan, Tony ve Drama Desk ödüllerine aday gösterilen Forever Tango, 21-23 Mart tarihleri arasında, ünlü müzisyen Luis Bravo’nun yönetmenliğinde Zorlu Center PSM’de ilk kez İstanbul seyircisinin karşısına çıkacak...
1990 yılında San Diego’da gösterime başlayan ve 1996 yılında San Francisco’da en iyi turne müzikali seçilerek Bay Area Critics Birliği Ödülü’nükazanan Forever Tango, İstanbul’da gerçekleştireceği ilk gösterisiyle Zorlu Center PSM’de izleyicinin karşısına çıkacak.
1997 – 1998 yılları arasında Broadway’de sahnelenen Forever Tango, Amerika’yı baştanbaşa dolaştı ve Tony ile Drama Desk ödüllerine aday gösterilerek tekrar Broadway’e döndü.  Dünya çapında da pek çok gösteriyle tango severlerle buluşan Forever Tango, dansın ateşini, hafızalardan silinmeyecek bir performansla ilk kez İstanbul’da sergileyecek.
Ünlü müzisyen ve yapımcı Luis Bravo’nun yönetmenliğinde sahneye taşınıyor…
İspanya’da dünyaya gelen ve küçük yaşlarda gitar, ardından çello çalmaya başlayan, Argentine National Symphony ile müzik kariyerine merhaba diyen Luis Bravo, Avrupa ve Amerika’da pek çok opera ve senfoni ile sahne aldı.
2002’de Malambo isimli gösterinin prodüksiyonunu yürüten ve Arjantin müziğiile dansına elektronik bir sound getiren Bravo, malambo olarak bilinen dansı, kentli bir tango ve İspanyol flamenko esintileriyle sahneye taşıdı. Luis Bravo 1990’da San Francisco’da ilk adımları atılan ve 92 hafta boyunca oynayan, 1997’de Boroadway’e taşınan, ardından Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da sahnelenen Forever Tango’nun yaratıcısı ve yönetmeni.
Dansı Tango bir danstan daha fazlasıdır, gerçek bir hikâyedir ve geceye aittirdiyerek tarif eden ünlü müzisyen ve yönetmen Luis Bravo’nun yorumuyla sahneye taşınan Forever Tango 21-23 Mart tarihlerinde Türkiye’de ilk kez Zorlu Center PSM’de!
Tarih: 21-22-23Mart 2014
Mekan: Zorlu Center PSM, Ana Tiyatro
Bilet Fiyatları:  57 TL, 80 TL, 99 TL, 120 TL, 140 TL
 
Zorlu Center PSM’den öğrencilere jest!
Zorlu Center PSM, sanatsever gençleri de düşünerek limitli öğrenci biletlerini satışa sunuyor. Sevdiği müzisyeni dinlemek, Broadway Show’larını izlemek ya da farklı gösterileri Zorlu Center PSM’de takip etmek isteyen öğrenciler, performans günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında, 20 TL’ye bilet alabilecek! 

Etiketler : sanat tango dans

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...