Bebeğiyle barış şarkıları söyleyecek

3831 kişi tarafından okundu
Bebeğiyle barış şarkıları söyleyecek Bebeğiyle barış şarkıları söyleyecek

Ladino’nun eşsiz sesi Yasmin Levy, “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri”nin 5. Yılı kapsamında 2014’ün ilk konserini İstanbul’da verecek. 6 aylık hamile olan Levy “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da bebeği ile barış şarkıları söyleyecek.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Dünya müziğinin sıra dışı isimlerini sevenleriyle buluşturan “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. yılında ilk konserinde Ladino dilinde seslendirdiği muhteşem şarkıları ile Yasmin Levy’yi ağırlayacak. 11 Ocak Cumartesi akşamı saat 20:30’da İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Yasmin Levy, bebeğini barış dolu bir dünyaya getirmeyi düşlediğini ifade ediyor.
 “Geleneksel sesleri seviyorum”

"Nací en Alamo", "La Alegria" gibi kalbe işleyen şarkılarla dünyanın ilgisini toplayan Küdus doğumlu Yasmin Levy, Judeo-Espanyol (Ladino) şarkılarının önde gelen icracıları arasında yer alıyor. Sefarad müziğini, Endülüs flamenkosu, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan Levy, Türkiye’de doğan ve sefarad kültürü araştırmalarının yanı sıra şarkı derleyiciliği yapan babası sayesinde bu müzik kültürüyle küçük yaşında tanışmış.
 
Yasmin Levy, “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. yılı kapsamında “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da konser vereceği için heyecanlı olduğunu ifade ediyor. Levy, Türk sanatçıları çok beğendiğini ifade ederek, “Türkiye en iyi seslerin olduğu ülkelerden biri. Yürüyüş yaparken Türk müziği dinliyorum. Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu ve tabii ki Zeki Müren’i çok beğeniyorum. Ben geleneksel sesleri seviyorum” dedi.

Biletler Biletix gişeleri ve www.biletix.com’da...
“Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. Yılında ilerleyen günlerde açıklayacağı sürpriz isimlerle devam edecek! 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...