Başkentli Fotoğraf Sergisi Açılıyor

4049 kişi tarafından okundu
Başkentli Fotoğraf Sergisi Açılıyor Başkentli Fotoğraf Sergisi Açılıyor

Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Ankarasından sokak ve insan manzaralarının yer aldığı sergi,2 Ocak 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Ankarası’ndan sokak ve insan manzaralarının yer aldığı “Başkentli: Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Ankara’da Sokak ve İnsan” adlı fotoğraf sergisi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Türk- Amerikan Derneği (TAD) işbirliği ile 8 Aralık 2014, Pazartesi günü saat 18.30’da Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 2 Ocak 2015 tarihine kadar gezilebilecek.
Koç Üniversitesi Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Türk Amerikan Derneği (TAD), “Başkentli: Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Ankara’da Sokak ve İnsan” sergisine ev sahipliği yapıyor. Değerli araştırmacı Nezih Başgelen’in koleksiyonundan ve VEKAM arşivinden derlenen fotoğraflarla hazırlanan, Murat Akar’ın küratörlüğünü üstlendiği sergide, kale görüntüleri, kentsel gelişim ve kamu yapılarının fotoğrafları, Ankara’da yaşayan, sokaklarında dolaşan, gündelik yaşam içindeki Başkentlinin fotoğraflar ve kartpostalları yer alıyor.

Etiketler : sergi ankara

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...