Aktivist Dergi 5.Sayısında Bu Kez “Cesaret” Diyor

3844 kişi tarafından okundu
Aktivist Dergi 5.Sayısında Bu Kez “Cesaret” Diyor Aktivist Dergi 5.Sayısında Bu Kez “Cesaret” Diyor

Türkiye’nin değerler ana temalı ilk ve tek interaktif dijital dergisi Aktivist 5.sayısını okurlarıyla buluşturdu. Her sayısında bir değeri incelediği, sevilen dosya bölümünde bu kez “Cesaret” değerini masaya yatırdı. “Bazı şeyler parayla satılmaz” mo

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 Türkiye’nin değerler ana temalı ilk ve tek interaktif dijital dergisi Aktivist 5.sayısını okurlarıyla buluşturdu. Her sayısında bir değeri incelediği, sevilen dosya bölümünde bu kez “Cesaret” değerini masaya yatırdı. “Bazı şeyler parayla satılmaz” mottosundan hareketle ücretsiz olarak yayın yapan Aktivist, cesaretin en iyi dostu olan “özgüven” değerini de okurları için yeniden tanımladı.
Dijital dergiler arasında, sevilen yayınlardan biri olarak dikkat çeken Aktivist Dergi, her sayfasını temelde, “değerler”e odaklıyor ve içeriğini bu amaca uygun olarak şekillendirmesiyle dikkat çekiyor. Değerlerimizin bir öz kaynak olarak, hayatımızda, kararlarımızda, tutum ve tepkilerimizde daha fazla etkili olması gerektiğinden hareketle hazırlanan Aktivist, her sayısında 5.000+ okura ulaşarak; bu idealin daha fazla kişiye ulaşmasını hedefliyor.
“Cesaret-Özgüven”
Dördüncü sayısını “Yenilenmek - Şefkat, Merhamet, Affetmek”  kavramları üzerine kurgulayan Aktivist, beşinci sayısında “Cesaret-Özgüven” değerlerine pek çok farklı açıdan yaklaşıyor. İçeriğinde yer alan yazı ve röportajları, bu değerleri açıklamak ve güncel örnekleri işaret edebilmek amacıyla gerçekleştiren Aktivist’in  5.sayı sloganı ise “Hadi Bi’Cesaret” olarak kapaktaki yerini aldı.
Aktivist’in yeni sayısında Nasuh Mahruki hem AKUT’un hem de dağcılığın cesaretini, Uzm. Psik. Esin Nur Akyıldız korkuyu, Juanita Puddifoot kültürel ve geleneksel ortamın benlik üzerindeki etkilerini anlattı. Dosya içinde ayrıca Deniz Işıksel de yer aldı. Deniz Işıksel, hayatını Atatürk’ün fotoğraflarını çekmeye adayan babası Cemal Işıksel’in sorduğu en cesur soruyu, Atatürk ile geçen dakikaların heyecanını Aktivist okurlarıyla paylaştı. Aktivist yazarları da birbirinden ilginç yaklaşımlarla Cesaret ve Özgüven’e değindiler. Funda Bilgili “Beden Dili-Özgüven”, finans yazarı Hakan Ayvaz “Pozitif Cesaret”, Yaşam-Girişimci Koçu Mustafa Emin Palaz “Kavga Etme Sanatı”, Elif Bayar “Cesur Kadınlar”, spor yazarı Canku Yaşlak “Yeşil Sahaların En Cesurları”, teknoloji yazarı Alper Ürersoy “Cesaretin Var mı?” adlı yazılarıyla Aktivist’teki yerlerini aldılar. 
"Teşekkür Ederim"
Derginin sevilen köşelerinden biri olan “Siftah Bizden”de, bu defa Ataşehir’de açılan Fuga Event konuk edilirken, Aktivist ekibi dergiye yeni bir köşe daha ekledi: “Teşekkür Ederim”. Günlük hayat içinde karşılaştığımız, teşekkürü hak eden işletmelerin yer alacağı köşenin ilk konuğu ise “Barış Büfe” oldu.
Aktivist’in son sayısında ayrıca CNNTURK’teki Para Dedektifi programının sevilen sunucusu Cem Seymen, ülkemizi Alkali Diyet ile tanıştıran Dr. Ayşegül Çoruhlu, yeni albümleri Geçsin Günler ile İncesaz ve kuşaklar araştırmacısı Evrim Kuran da verdikleri röportajlarıyla yer alıyorlar. 

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...