AKTİVİST DERGİ 4.SAYISIYLA YAYINDA

4108 kişi tarafından okundu
AKTİVİST DERGİ 4.SAYISIYLA YAYINDA AKTİVİST DERGİ 4.SAYISIYLA YAYINDA

İnteraktif özellikleriyle dikkat çeken ve online platformda, ücretsiz yayınlanan “Değerler” ana temalı Aktivist Dergi’nin 4.sayısı yayınlandı. Gelişim, değişim ve yenilenme konulu haber ve röportajların yer aldığı Aktivist Dergi, içerisinde yer ala

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 İnteraktif özellikleriyle dikkat çeken ve online platformda, ücretsiz yayınlanan “Değerler” ana temalı Aktivist Dergi’nin 4.sayısı yayınlandı.
Gelişim, değişim ve yenilenme konulu haber ve röportajların yer aldığı Aktivist Dergi, içerisinde yer alan her biri alanında uzman yazarlarıyla 14 Şubat 2014’te 4.sayısını okurlarıyla buluşturdu. Yayınladığı haber, röportaj ve köşe yazılarını tamamen özgün ve yazar imzalı olarak hazırlayan dergi, Türkiye’nin “değerler” ana temalı ilk interaktif dijital dergisi.
4.sayısında “Yenilenmek” kavramını dosya olarak masaya yatıran Aktivist, Prof. Dr. Ahmet Maranki, Girişim Savaşçısı, Feng Shui Uzmanı Osman Can Aydoğmuş ve Kişisel Gelişim Uzmanı Emilio Mercuriali ile sağlıkta, evde, işte ve ruhta yenilenme konularını işledi.
Ayın değeri olarak “Şefkat, Merhamet ve Affetmek”e dikkat çeken Aktivist, Aruna Ladva’nın yazısında “Yunancada merhametin karşılığı efsplahnia, kalbimdeki en iyiyi ortaya çıkarmak anlamına gelir; bu ifade anlayışımı zenginleştirir. ” diyerek merhameti ve diğer değerleri yeniden tanımladı. 
Her sayısında yer alan Siftah Köşesiyle, yeni açılan bir işletmeyi ücretsiz tanıtarak, gelişmelerine destek olmayı amaçlayan Aktivist’in yeni sayısının konuğu ise Hayat Bilgisi oldu. Kütüphane, gezi, sinematek ve diskotek danışmanlıkları gibi kişiselleştirilmiş danışmanlık hizmetlerinin de verildiği okulda kültür sanat alanında eğitimler de veriliyor.
Kapak Röportajını Tuna Kiremitçi ile yapan ve yine kapağında Atlas grubuna ait “Tabanca” adlı şarkıyı okurlarına dinleten Aktivist’te yer alan diğer röportajlar ise şöyle: Kısa sürede bir internet fenomeni haline gelen Listelist.com, girişimci ve girişimci adaylarının yakından takip ettiği Baybars Altuntaş ve sanatla modayı bir araya getiren Ceylan İnsel.
Aktüalite, iş yaşamı, kişisel gelişim, aktivizm ve genel kültür konularını “Değerler” prensiplerine dayandırarak işleyen Aktivist interaktif özellikleriyle de okurları için okuma eylemini bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor. Video ve müzik gibi medya içeriklerinin yer aldığı dergi; içeriklerinde yer alan kişi ve kurumlara ait web sitesi, sosyal medya hesapları ve e-postalar için de interaktif linkler veriyor. Aktivist, sayfalarında yer alan ürün, kitap ve bilet gibi yeniliklerin yer aldığı tanıtım sayfalarında da online satın alma imkanıyla sunuyor.
www.aktivistdergi.com üzerinden ücretsiz yayın yapan Aktivist Dergi, ayrıca Dijimecmua’da http://www.dijimecmua.com/aktivist-dergisi/ üzerinden ve http://issuu.com/aktivistdergi ile okunabiliyor. 

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?
  Organik Tarım Bir Köyün Kaderini Nasıl Değiştirdi?

  Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyü, etrafı baraj suları ile çevrili fakat suya erişimi kısıtlı bir köy. Dicle Baraj Gölü'nün hemen yanındaki tepe üzerinde, engebeli bir coğrafyada yer alıyor. Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Ilgın Köyü'nde, ge

  Devamı ...
 • Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek
  Vodafone, Köy Ve Kasabalara ?Kodlama? Götürecek

  Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle, Habitat Derneği işbirliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı?nın desteği ile hayata geçirdiği ?Yarını Kodlayanlar? projesinin kapsamını genişletmeye devam ediy

  Devamı ...
 • İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor
  İnsanlar Sosyal Medyada Kendini Güvende Hissetmiyor

  Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından Türkiye İş Bankası ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Digital Age Summit öncesinde Poltio işbirliğiyle, ?Teknolojiye ne kadar güveniyoruz?? sorusunun cevabı araştırıldı. Ortaya çıkan sonuca göre k

  Devamı ...