Akbank Sanat 23 Nisan Etkinlikleri Tüm Çocukları Sanatla Buluşturuyor

4244 kişi tarafından okundu
Akbank Sanat 23 Nisan Etkinlikleri Tüm Çocukları Sanatla Buluşturuyor Akbank Sanat 23 Nisan Etkinlikleri Tüm Çocukları Sanatla Buluşturuyor

Akbank Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı kapsamında 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceği birbirinden eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Konusunda uzman eğit

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Akbank Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı kapsamında 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceği birbirinden eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturuyor.
Konusunda uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek Akbank Sanat 23 Nisan Etkinlikleri ile  çocuklar suluboyadan yaratıcı dramaya, oyuncak heykelden mozaiğe, linol baskıdan oyuna birbirinden eğlenceli atölyeleri ile keyifli vakit geçirirken, aynı zamanda da öğrenme fırsatı bulacaklar. Yaratıcı dans dersleri, anne babaları ile birlikte katılabilecekleri dans atölyesi ve “Çocuklar İçin Çağdaş Sanat” başlığı altında gerçekleşecek çağdaş sanat atölyesi ise, miniklere sanatla iç içe olacakları ve kendi yeteneklerini keşfedebilecekleri yepyeni bir dünyanın kapılarını aralama fırsatı sunacak.
• Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi (6-12 yaş)
Akbank Sanat minikleri eğlenceye ve yeteneklerini keşfetmeye davet ediyor. Sarkis’in öğrenmesi ve uygulaması kolay suluboya tekniği ile tüm çocuklar uzman bir eğitmen gözetiminde su içinde suluboya yapıyor.
• Yaratıcı Drama Atölyesi (9 – 12 Yaş)
Drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programı ile çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek veriyor. Hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetmek istiyorsanız, haydi sahneye!
• Oyuncak Heykel Atölyesi (7-14 yaş)
Hiç heykelle oynanmaz deme! Yapacağın oyuncak heykelin ismini şimdiden düşünmeye başla! Minikler için bulunmaz bir çalışma ortamı ve sonsuz hayal gücü!
• Ailece Mozaik Atölyesi ( 7-14 yaş)
Bu haftasonu bir değişiklik yapın ve ailece eğlenceli bir atölyeye katılın. Akbank Sanat’ta düzenlenen “Ailece Mozaik Atölyesi”nde, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık! Bakalım çocuklarla büyüklerin hayal birlikteliğinden ortaya ne çıkacak?
•Linol Baskı Atölyesi (9-14 yaş)
Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi tarafından 9-14 yaş grubu için düzenlenen Linol Baskı Atölyesi, çocukları linol baskının büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Profesyonel bir özgün baskı resim atölyesinde çalışma imkanı sunan atölye çalışması ile belki de çocuğunuz hayatı boyunca kopamayacağı bir yolculuğa adım atacak.
•Çocuklar İçin Çağdaş Sanat Programı / “Bu Sayfa Bilerek Boş Bırakılmıştır” Sergisi  (9-14 yaş)
Hep birlikte çağdaş sanat keşfediyoruz! Çocuklar İçin Çağdaş Sanat Programı, mini bir tanışma ve sergi keşfi için bir ön çalışma ile başlayacak. Ardından Akbank Sanat’ın düzenlediği Uluslararası Küratör Yarışması’nı kazanan “Bu Sayfa Bilerek Boş Bırakıldı” sergisini gezecek, seçilen eserleri inceleyecek ve birlikte tartışarak keşfedeceğiz! Programın son bölümünde ise Çağdaş Sanat Atölyesi’nde farklı ve eğlenceli bir sanat çalışması yapacağız.
•Sanatın Yapı Taşı: OYUN
Akbank Sanat, “Sanatın Yapı Taşı: Oyun” etkinliği ile çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya ve sanat yapmaya davet ediyor! 3-boyutlu sanat yapma deneyimi yaşacakları etkinlikte çocuklar, ekleyerek yapma/yaratma tekniğini kullanarak hayal güçlerini harekete geçiren,  kendilerini geliştiren eğlenceli dakikalar yaşayacaklar. Tüketmeye değil, var olanı yeniden ve başka şekilde üretmeye yönelik çalışmada, çocukların yarattıkları eserler daha sonra başka çocuklar tarafından da işlenerek yepyeni eserlere dönüşüp, yeniden hayat kazanacak.
• Çocuklara Özel Yaratıcı Dans Dersleri
4-6, 7-9 ve 9-12 olmak üzere üç farklı yaş grubu için Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde 24-25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek yaratıcı dans dersleri, çocukları dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkarıyor. Doğaçlama prensiplerine dayalı derslerde çocuklar zihin ve beden koordinasyonunu geliştirirken, fiziksel kabiliyetlerinin artmasına ve yaratıcı düşünmelerine de yardımcı oluyor.
• Çocuk Dans Atölyesi
Akbank Sanat, 23 Nisan Çocuk Etkinliklikleri kapsamında 24-25-26 Nisan tarihlerinde        “Dans – Müzik ve Oyun” ana başlığı ile düzenlenecek çocuk dans atölyesinde, minikler anne ve babalarıyla birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı yakalayacak.  

Etiketler : çocuk etkinlik

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...