Ailenizin kanalı yayına başladı...

3811 kişi tarafından okundu
Ailenizin kanalı yayına başladı... Ailenizin kanalı yayına başladı...

Ailenizin yeni kanalı Da Vinci Learning, Teledünya’da yayına başladı.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Ailenizin yeni kanalı Da Vinci Learning, Teledünya’da yayına başladı.
Da Vinci Learning Kanalı, Teledünya Kablo TV’de 1 Mart itibari ile yayınına başladı. Üst Paket Kanal 203’de yayınlanan Da Vinci Learning Kanalı, çocuklar başta olmak üzere her yaşa yönelik hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki bilim ve eğlence programlarını “Pasif TV İzleme’ye Hayır!” misyonu ile ailelere sunuyor. Eğlenerek bilim öğrenmek ve meraklı olmak sloganları ile kurgulanan programlar, “Düşünme Çerçeveleri Modeli” adı verilen bir öğrenme metedolojisine göre oluşturuluyor. 
Da Vinci Learning Kanalı Ülke Müdürü Banu Canözkan konuyla ilgili şunları söyledi; “Da Vinci Learning Kanalı olarak insanoğlunun bilgiye, meraka ve yeni şeyler keşfetmeye olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz. Bu misyonumuzu eğlenceli, düşündürücü ve eğitici bilgilere/programlara kolay erişim sağlayarak ve izleyiciler için uygun bir multi-medya ortamı sunarak gerçekleştiriyoruz. Da Vinci Learning programları Türkiye’deki çocukların yepyeni bir görsel tecrübe edinmesi, dünyanın nasıl işlediğini öğrenmesi ve en önemlisi aile içindeki paylaşımı artırarak bunun zevkine ailece varmalarına yönelik hazırlanmaktadır. Amacımız ailelerin çocuklarına güvenle ve gelişimleri için en eğitici katkıyı sağlayacak tv izleme ortamını sunmaktır. Mart ayı itibari ile Teledünya izleyicileri ile de buluştuğumuz için çok mutluyuz.“ 
Teledünya Genel Müdür Yardımcısı Ali Ok konuyla ilgili şunları söyledi; “Teledünya Digital TV Platformu olarak amacımız her zaman müşterilerimize kaliteli içerik sunmaktır. Bu bağlamda Da Vinci Learning Kanalı’nı platformumuza eklemekten ve müşterilerimize sunabilmekten ötürü mutluyuz. Da Vinci Learning aile değerlerine verdiği önemle fark yaratan, eğlendirirken öğreten bir içeriğe sahip olduğundan ebeveynlerin çocuklarıyla beraber kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlayacak bir deneyim olacağına inanıyoruz.” 
Çocuk ve Belgesel Kanalları, Da Vinci Learning’de Birleşiyor.  
Çocuk ve belgesel kanallarının içeriklerini birleştirerek, uzmanlar tarafından hazırlanmış yepyeni bir formatta eğitim sunan Da Vinci Learning Kanalı bu anlamda bir ilki gerçekleştirmektedir. Eğlendirirken öğreten yeni bir konsept sunan Da Vinci Learning, ailelerin anlamlı tv izleme deneyimi konusunda önemli bir ihtiyacını karşılayarak çocuk ve belgesel kanallarını bir araya getirmiştir. Anneler, Da Vinci Learning‘de çocuklarının gelişimlerine tv izlerken de güvenli ve faydalı katkı sağlayacak zengin içerikler bulmaktadır.      
24 saat “Eğlendirirken Öğreten” tek Çocuk ve Aile Kanalı.  
Tüm aile bireyleri için eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir tv izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, bu misyon ile 24 saat yayın yapan tek kanaldır. Da Vinci Learning, çocukların bilgi dağarcığını geliştiren, merak uyandıran ve uzmanlar tarafından tüm dünyadaki içerik sağlayıcılar arasından özenle seçilen programları içermektedir. Hikayesel anlatım metodları kullanılarak sunulan programlar, çocukların ihtiyaçlarına, seviyelerine ve günlük ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmaktadır. Da Vinci Learning, şiddet içermeyen programlarıyla ebevyn ve çocuklar arasındaki iletişimi ve interaktiviteyi geliştirmesinin yanı sıra, bilgi ve kültür seviyesini artırmaktadır.   
Teledünya Üst Paketi’nde Kanal 203’den yayına başlayan Da Vinci Learning’de çocuklar Sevimli Fare “Marvi Hammer” ile dünyayı keşfediyor, “ArtZooka” ile sadece evdeki araç ve gereçleri kullanarak sanatı öğreniyor, “Neden ve Nasıl” ile doğanın harikalarını keşfediyor, “Zaman Yolcuları” ile tarihi olayların günümüzü nasıl etkilediğini ve tarihin günümüze nasıl ilham verdiğini öğreniyorlar. 
Da Vinci Learning Kanalı ile daha detaylı bilgiye http://www.da-vinci-learning.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.  

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler