Aileden Tiyatrocular tiyatroyu anlatacak!

4633 kişi tarafından okundu
Aileden Tiyatrocular tiyatroyu anlatacak! Aileden Tiyatrocular tiyatroyu anlatacak!

“Aileden Tiyatrocu”lar 27 Mart’ta buluşuyor...

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – 27 Mart Özel “Aileden Tiyatrocu”
Tarih: 27 Mart Çarşamba
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00
Türü: Ücretsiz
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, Beşiktaş Belediyesi’nin sekiz sezondur düzenlediği “Ustalara Saygı” toplantıları kapsamında gerçekleştirilecek özel bir etkinlikle kutlanacak.
Faruk Şüyün tarafından hazırlanan gecede, tiyatromuzun kaybettiği büyük ustaları, kendileri gibi tiyatrocu olan aile üyeleri anlatacak.
Tiyatromuzda hem bugünün önemli isimleriyle, hem de dünün ustalarıyla özel bir buluşma niteliği taşıyacak olan etkinlik, 27 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek. 
Tuna Egemen’in sunuculuğunu üsleneceği “Aileden Tiyatrocu” başlıklı etkinlikte seyirciler; âdeta tiyatronun içine doğan; çocukluğu kulislerde geçen; anne-babadan, hatta dededen tiyatrocularımızdan, sahnelerimizin yıllara yayılan acı-tatlı öykülerini, anılarını dinleme olanağı bulacak. 
“Aileden Tiyatrocu” gecesinde;
Aslı Öngören babası Vasıf Öngören’i, Ayşe Erbulak babası Altan Erbulak’ı, Bora Ayanoğlu babası Sami Ayanoğlu’nu, Cem Karakaya babası Feridun Karakaya’yı, Engin Gürmen babası Hüseyin Kemal Gürmen’i, Ferdi Merter annesi Muazzez Arçay ve babası Renan Fosforoğlu’nu, Halit Akçatepe annesi Leman Akçatepe ve babası Sıtkı Akçatepe’yi, Nihal Kaplangı babası Saltuk Kaplangı’yı ve annesi Birsen Kaplangı’yı, Peyker Özcan gelini olduğu Naşit ailesi dolayısıyla Naşit Özcan ile kantocu eşi Amelya Hanım ve onların çocukları Adile Naşit ile Selim Naşit Özcan’ı, Rahmi Dilligil babası Avni Dilligil’i ve annesi Belkıs Dilligil’i, Sevi Algan babası Beklan Algan’ı, Tuna Egemen amcası Ferih Egemen’i, Ülkü Erakalın annesi Direklerarası kantocularından Vaso Hanım ve babası yine Direklerarası müzisyenlerinden Abdurrahman Bey, Yalçın Boratap da annesi Şükriye Atav’ı seyircilere anlatacak. 
Ailelerinden sanatçıların anılarını paylaşacakları ustaların fotoğraflarından oluşan bir dia gösterisinin de izlenebileceği gecede, son dönemde birbiri ardına kaybettiğimiz tiyatromuzun diğer ustaları da anılacak. Hatıralarla Direklerarası’ndan Darülbedayi’nin ilk yıllarına, 1960’lardan günümüze uzanan bir yolculuğun gerçekleşeceği “Aileden Tiyatrocu” gecesinde Ülkü Erakalın’ın 27 Mart için özel hazırladığı “Bugün Onların Günü” belgeseli de izlenebilecek.
“Ustalara Saygı” toplantıları, 8 Nisan’da Oğuz Aral ve 22 Nisan’da Uğur Dündar geceleriyle devam edecek. 
Bilgi için: 
Faruk Şüyün: 0533 468 30 63 / Akatlar Kültür Merkezi:  0 212 351 93 82 
Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde..

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...