AĞRILI HASTALIKLAR TARİH OLUYOR

3888 kişi tarafından okundu
AĞRILI HASTALIKLAR TARİH OLUYOR AĞRILI HASTALIKLAR TARİH OLUYOR

Omurga, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına ve de tüm ağrılara kalıcı çözüm.

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

Dokuları yeniden canlandırmak amacıyla yapılan özel bir enjeksiyon yöntemi olan Proloterapi Tedavisi ile; omurga, kas, iskelet sistemi rahatsızlıkları ve tüm ağrılı hastalıklar ameliyata gerek kalmadan kalıcı olarak tedavi edilebilmekte.
Türkiye Proloterapi ve Ağrı Merkezi Klinik Direktörü Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. İlker Solmaz; “Vücuda verilen doğal bir solüsyon sayesinde ağrıya neden olan hasarlı bölge ameliyata gerek duyulmadan tedavi edilmektedir”  açıklamasında bulundu.
 
 Kronik Ağrılara Kalıcı Çözüm…
Hemen herkes için büyük bir sorun olan ve yaşam kalitesini düşürene ve de sosyal yaşamdan alı koyan ağrılı hastalıkların giderilmesi için ağrı kesicilerden, ameliyata kadar uzanan birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ancak tüm bu yöntemler ağrıyı geçici bir süreliğine erteler. Hedefin ağrıya neden olan hasarlı bölgenin tedavi edilmesi olduğunu belirten Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doktor İlker Solmaz, “Proloterapi yöntemi ile kronik ağrılarda dahil tüm omurga, kas, iskelet, eklem ve bağ dokusu hastalıkları ve ağrılar kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir” açıklamasında bulundu.
Türkiye için yeni bir yöntem olmasına karşın tüm dünyada bir süredir uzman doktorlar tarafından uygulanan Proloterapi yönteminin omurga, kas ve iskelet sistemindeki kronik ağrılı rahatsızlıklarda en etkili yöntem olduğunu belirten Uzman Doktor İlker Solmaz, “Proloterapi yöntemi ile ağrıya neden olan hasarlı bölge, oluşturulan fizyolojik inflamasyon, başka bir deyişle mikropsuz iltihap ile iyileştirilmektedir” diye konuştu.
Ağrılarınıza Çözüm: Mikropsuz İltihap Oluşturmak!
Uzman Doktor İlker Solmaz, bedenimizin kendi kendini tamir etme mekanizmasını uyaran tedaviler kompleksi olan Proloterapinin hasta ve hastalığa göre çeşitli uygulama türlerinin olduğunu belirterek yöntemi şöyle özetledi.
“Vücudumuzda uyarı oluşturacak maddeler eklem, kas yapışma yerlerine ve bağlara enjekte edilerek orada mikropsuz iltihap oluşturulur. Bu iltihaplı bölge kısa zamanda tamir edici hücreler tarafından işgal edilir. Tamirci olan bu hücreler iltihabı yok ederek o bölgede sağlam bir dokunun oluşmasını sağlar.” Ameliyata Gerek Kalmadan Ağrılarınızdan Kurtulun…
Proloterapi yöntemi ile bağların ve tendonların eski sağlığına kavuşturulduğunu belirten Uzm. Dr. İlker Solmaz, “Bel fıtığı, diz ve kalça kireçlenmesi gibi çoğu kez ameliyat gerektiren durumda omurga ve eklemler başarılı bir şekilde ameliyata gerek kalmadan tedavi edilmektedir” diye konuştu.
Yöntemin hemen hemen hiçbir yan etkisinin olmadığının altını çizen Uzman Doktor İlker Solmaz, hekimin el becerisinin önemine vurgu yaparak, “Hekim seçilirken çok dikkat edilmelidir. Tecrübesiz ellerde yapılan tedaviler birçok komplikasyona neden olabilmektedir. Bu yüzden proloterapi yöntemi kesinlikle tecrübeli ve eğitimli ellerde,  doğru ortamlarda uygulanmalıdır” uyarısında bulundu.   

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler