5 Sanatçı 5 Farklı Dünya "Summer Collective" Sergisi Artnext İstanbul'da

4335 kişi tarafından okundu
5 Sanatçı 5 Farklı Dünya 5 Sanatçı 5 Farklı Dünya "Summer Collective" Sergisi Artnext İstanbul'da

Artnext İstanbul, şimdi de beş genç sanatçının 15 eserini 16 Haziran?dan itibaren beğenilere sunacak. Eserleri sergilenen 5 sanatçının farklı medyumları kullanarak resmettikleri "Summer Collective" sergisi Artnext İstanbul'da 8 Ağustos tarihine kadar

Facebook da Paylaş    Twitter da Paylaş    Google Book da Paylaş    Linkedin de Paylaş    Google Plus da Paylaş

 İş dünyasının kalbinin attığı Maslak’taki Windowist Tower’ın bünyesinde bulunan Artnext İstanbul, 2015 sanat sezonun final sergisine ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar 20 sergiyi sanatseverler ile buluşturan Artnext İstanbul, şimdi de beş genç sanatçının 15 eserini 16 Haziran’dan itibaren beğenilere sunacak. Eserleri sergilenen 5 sanatçının farklı medyumları kullanarak resmettikleri “Summer Collective” sergisi Artnext İstanbul’da 8 Ağustos tarihine kadar görülebilecek.
Dünyanın birçok farklı ülkesinde eserlerini sergileyen çağdaş sanatçı Ardan Özmenoğlu bu sergide özgün baskı tekniğiyle buluşturduğu post-it notları kullanarak yarattığı  enstalasyonları ile yer alırken; genç sanatçı Saliha Yılmaz eserleriyle şiir ve politika arasında bir denge yaratıyor. Yılmaz, çoğunlukla tekil figürlerin İstanbul öyküleri anlatmak için, izleyiciyle karşı karşıya ve doğrudan yüzleştiği, görsel yönden çekici ve kavramsal bir seri sunacak.
“Kendimi anlama yolunda bana rehberlik eden tek şey resim” diyen Yiğit Yazıcı sergiye, resim yaptığı mekânları kurguladığı fotoğrafları ve renkli tabloları dahil olurken; ressam ve graffiti sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu’nun eski çizgi romanlarından serigrafi, stencil ve karışık tekniklerle ürettiği yeni kahramanları karma serginin en ilgi çekici bölümlerinden birini oluşturuyor.
Artnext İstanbul açılacak olan sergide; öğrencilik yıllarından bu yana birçok sergiye katılan ve RH+ Sanat Dergisi’nin düzenlediği yarışmada "2005 Yılı Genç Ressamı" seçilen Seydi Murat Koç ise “Teğet” serisi adlı çalışmalarla, mimarlık ve insanoğlu arasındaki girifit ilişkilere dikkat çekiyor.
Beş ayrı sanatçının eserleriyle onların dünyasına yolculuk etmek isteyenler için sergi 8 Ağustos’a kadar Artnext İstanbul Çağdaş Sanat Alanı’nda görülebilir.
 
ARTNEXT ISTANBUL
Çağdaş Sanat Alanı / Contemporary Art Space
WINDOWIST TOWER
Ulaşım: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26, Maslak, 34467
Metro: İTÜ Ayazağa istasyonu, Windowist Tower Çıkışı
Galeri ziyaret saatleri: 11:00-19:00 /  Pazartesi-Cumartesi
İletişim: + 90 212 999 3990
www.artnext.org
 

Etiketler :

Yorumlar


İlgili Makaleler

4,4 / 5
En Çok Okunan Haberler
 • ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı
  ‘Türkiye’nin Çarşıları’ sergisi açıldı

  Sanalpazar.com’un ‘Türkiye’nin Çarşıları’ temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart-4 Nisan tarihleri arasında İFSAK sergi salonunda görülebilecek. Geleneksel ticarete yönelik bir belle

  Devamı ...
 • Roxy Ocak Ayında da Dopdolu
  Roxy Ocak Ayında da Dopdolu

  Müzik, eğlence ve sahne sanatları alanında İstanbul'un en sevilen mekanlarından biri olan Roxy'nin Ocak ayı ajandası yine dopdolu.

  Devamı ...